{loadposition cevir}
|
Turkish Arabic English German Kurdish (Kurmanji)

SİVEREK'TE 'KADINLARIN BÜYÜK BULUŞMASI' PROGRAMI DÜZENLENDİ

Paylaş

Paylaş FacebookPaylaş Google PlusPaylaş TwitterPaylaş LinkedIn

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünce 'Kadınların Büyük Buluşması' adlı program düzenlendi.

Dicle - Bağlar Mahalleleri Kadın Dayanışma ve Kültür Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanının eşi Sema Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanının eşi Betül Beyazgül, Siverek Belediye Başkanının eşi Özlem Yılmaz ve diğer ilçe belediye başkanlarının eşleri katıldı.

Referandum sürecine destek olmaya gelen misafirlere teşekkür eden Belediye Başkanı Resul Yılmaz'ın eşi Özlem Yılmaz, "Bu referandum ülkemizin geleceği açısından ve ülkemizi daha güzel yarınlara taşımak için büyük önem taşıyor. Referandumda çıkacak olan evet yarınlarımız için daha refah, barış, huzur ve birlik beraberlik içerisinde ve istikrar içinde atacağımız bir adım olacak. Bu referandum da biz kadınlara büyük bir görev düşüyor. İnşallah hep beraber bu görevi yerine getireceğiz ve birlikte çalışacağız. Allah hayırlara vesile etsin, inşallah hep birlikte üstesinden geleceğiz" dedi.

Katılımcılara teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi, "Bizler Türkiye'nin güçlü kadınlarıyız ve her zaman güçlü olmak zorundayız. 15 Temmuz'da olanları hep beraber gördük, Avrupa'nın bize yaptıklarını gördük. Suriyeli vatandaşların gelebileceği bir Türkiyeleri vardı, aksi bir durumda bizim gidebileceğimiz bir yer yok. Onun için bizim birliğimiz bütünlüğümüz çok önemli. 15 Temmuz'daki olaylarda gördük, kadınlarımız biz kadınız demeden, erkeklerle birlikte hatta erkeğinden önce teröristlerle çarpıştı. Hatta İstanbul'da bir kadınımız Taksim'de kamyona bindi, orada teröristlere karşı bir direnç gösterdi. Biz Türk kadınları güçlüyüz, bu gücümüzü, birliğimizi, beraberliğimizi referandumda göstereceğiz inşallah" dedi.

Türkiye'nin refah seviyesinin AK Parti döneminde arttığına işaret eden Sema Çiftçi, "Eğitim anlamında, sağlık anlamında yenilikler oldu. İstediğimiz hastaneye gidemiyorduk, istediğimiz okula gidemiyorduk, ilaçlarımızı alamıyorduk ama şuan istediğimiz her şeye ulaşıyoruz" dedi.

Sema Çiftçi, halk oylamasında sandıktan çıkacak evet ile daha mutlu yarınlar yaşanacağını ve Türkiye'de istikrarın devam edeceğini söyledi.

Bilgilendirmenin ardından katılımcılara hediye veren Sema Çiftçi ve Özlem Yılmaz, daha sonra kreşte bulunan çocuklara oyuncak verdi.

Toplantının ardından Üçgen Park Sosyal Tesislerine geçen Belediye Başkanlarının eşleri, bir süre kadınlar ile sohbet ederek sorunlarını dinledi. 

Çalışma Saatleri

Siverek Belediye Binası
Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08:00 ile 17:00 Arası
Cumartesi -Pazar: Kapalı

BIZE YAZIN