• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

ÇAMAŞIRHANE TADİLATINDA SONA YAKLAŞILDI

ÇAMAŞIRHANE TADİLATINDA SONA YAKLAŞILDI

Dar gelirli vatandaşlar ile ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin faydalanacağı mevcut çamaşırhanede tadilat çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı.

Siverek Belediyesi ile Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (IOM)-UN Migration Agency’ nin birlikte yürüttüğü ortak çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Belediye binası altında hizmet veren çamaşırhane yapılan tadilat çalışmalarından sonra dar gelirli vatandaşlar ve Suriyeli sığınmacılar, çamaşırlarını kolaylıkla yıkayıp kurutabilecek.

6 adet çamaşır makinesi, 2 adet kurutma makinesinin bulunduğu çamaşırhaneden faydalanacakların konforu da düşünüldü. Televizyon ve klimanın da bulunduğu merkezden faydalanacak vatandaşlar, çamaşırları yıkanırken dinlenme imkânı bulabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, "İlçemizde bulunan Suriyeli misafirlerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi insanlarımız için de hizmet verecek olan çamaşırhanemiz için emeği geçen başta Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü olmak herkese teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik kapsamında benzer projelerimizi devam ettireceğiz. Yeni çamaşırhanemizin tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2018 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü