• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

GENÇLİK EVİ ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTIK

GENÇLİK EVİ ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTIK

'Gençlik Evi'ne kayıt yaptıran öğrencilerin eğitim ve gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyoruz.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ramazan Acarlar Gençlik Evi, 2017-2018 yılında da verdiği eğitim kurslarına devam ediyor. Hizmete girdiği 4 yıldan bu yana yüzlerce öğrenciyi üniversiteli yapan Ramazan Acarlar Gençlik Evi, yeni eğitim yılında da yüzlerce öğrenciyi üniversiteye hazırlıyor.

Yeni eğitim yılında kayıt yaparak eğitime başlayan öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Yardımcısı Hasan Postacı, değişiklik sonrası yenilenen kitapları dağıttı. Yeni sistem hakkında öğrencilere bilgi veren Hasan Postacı, sistemin değil sistemli çalışmanın önemini anlattı.

Sosyal proje olarak başlatılan üniversite hazırlık kurslarına 2017-2018 döneminde de devam edildiğini belirten Başkan Yardımcısı Postacı, şunları söyledi: "Şu anda bulunduğumuz mekânda 400 civarında öğrencimiz bu imkânlardan yararlanıyor. Bir sosyal proje kapsamında başlattığımız üniversiteye hazırlık kurslarımızda herhangi bir ücret alınmamakta. Özellikle milli eğitimden ve okul müdürlüklerini de içine katarak okul aile birliklerinin de değerlendirmelerini alarak daha çok başarılı ve ekonomik durumu yetersiz olan öğrencilerimize öncelik veriyoruz, tercihimizi onlardan yana kullanıyoruz” dedi.

"-Yüzlerce öğrenciyi üniversiteli yaptık"

"4'üncü yılımıza girdiğimiz bu projede, geride bıraktığımız yıllar içerisinde yüzlerce öğrenciyi üniversiteli yapmanın sevincini yaşıyoruz" diyen Postacı, "Bu yılda inşallah yine benzer bir şekilde onlarca öğrencimizi üniversitelere göndermeyi hedefliyoruz. Tabii eğitim ve yetişmiş insan gücü Siverek'te, Siverek gibi ilçemizde nüfusun çok kalabalık olduğu, yoksulluğun olduğu, kırsal nüfusun çok fazla olduğu ilçemizde önemli bir sorun. Biz başta özellikle kız öğrencilerimiz olmak üzere öğrencilerimizin üniversite kazanmalarını, yetişmiş insan gücü ve Siverek'in geleceği açısından çok merkezi bir sorun olarak görüyoruz. Kültürel ve sosyal belediyeciliğin gereği olarak bu konudaki projelerimizi sadece bu zeminde değil, bunun dışında bilgi evlerimizde, Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz üzerinden ve diğer okullarımıza dönük işte Siverek geneli deneme sınavları yaparak kütüphaneleri çeşitli kaynak kitapları ile destekleyerek çeşitli motivasyon kursları, seminerler, konferanslar, geziler üzerinden eğitime dönük süreçleri desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

Yeni eğitim yılının tüm öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, "Değişen sınav sisteminin verdiği bir kafa karışıklığı, kaos var. O da her geçen gün daha da gideriliyor, netleşiyor. Sonuçta sistem içerisinde yarışan öğrencilerimiz aynı koşullarda bu yarışı sürdürecekler. Önemli olan bu öğrencilerimizi, bu açıdan özellikle pedagojik açıdan değişen sınav sisteminin psikolojisini bir anlamda daha sağlıklı bilgi edilebilmeleri açısından ders dışı üniversite hazırlık kursları dışında daha ciddi pedagojik seminerlerimiz bilgilendirme konferanslarımız devam ediyor. Bu konuda hem koordinatörlerimiz hem de okul müdürlüklerimiz de görev alan rehber öğretmenlerimizden destek alarak ve işbirliği içerisinde bu süreçleri de devam ettireceğiz" dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2018 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü