• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

BAŞKAN YILMAZ, İFTAR ÇADIRINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN YILMAZ, İFTAR ÇADIRINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Siverek Belediyesi tarafından her yıl düzenli olarak verilen geleneksel iftar programının 22. gününde Başkan Resul Yılmaz, iftar sofrasında oruçlarını açmaya gelen vatandaşları yalnız bırakmayarak birlikte iftar açtı.

Başkan Yılmaz, iftar çadırındaki vatandaşları tek tek gezerek hayırlı iftarlar dileyerek taleplerini dinledi. İftar çadırından memnun kalan vatandaşlar Belediye Başkanımız Resul Yılmaz’a teşekkür ettiler.

İftar Çadırında her gün düzenli olarak 1000 kişiye iftar yemeği verildiğini aktaran Belediye Başkanımız Resul Yılmaz; “Ramazan ayının son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz, iftar çadırımızı tekrardan ziyaret etme imkânı bulduk, öncelikle önümüzde Kadir gecesi var şimdiden tüm hemşerilerimin Kadir gecelerini tebrik ediyorum hayırlara vesile olmasını diliyorum, Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı var, değerli hemşerilerimin Siverekli kardeşlerimin ramazan bayramlarını en içten duygularımla tebrik ediyorum, Ramazan'ın huzur ve barış getirmesini diliyorum” dedi.

İftar çadırında zengini ve fakiriyle ayrım yapmadan bir araya geldiklerini sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, “Hamdolsun bugüne kadar organizasyonla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamış değiliz, vatandaşlarımızla zaman zaman bir araya geliyorum burada hepsi verilen hizmetten dolayı memnuniyetlerini ifade ediyorlar, Bu da bize daha bir güç daha bir kuvvet katıyor çok şükür, Siverek'te Ramazan doya doya yaşanıyor bunun en güzel örneklerinden birisi de iftar çadırlarımız herkes zengini fakiri demeden ayrım yapmaksızın herkes aynı sofra etrafında birleşip bir araya gelebiliyor ve iftarlarını yapabiliyorlar artık bu iftarımız çadırımız geleneksel hal aldı İnşallah bundan sonra da bu tür organizasyonlara devam edeceğiz” dedi.

24 Haziran seçimlerine de değinen Başkan Yılmaz, her ortamda vatandaşlardan destek sözlerini aldıklarını belirterek şunları söyledi; “Önümüzde çok önemli bir seçim var 24 Haziran'da malumunuz Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile milletvekili genel seçimleri aynı gün yapılacak bu seçimler ülkemiz açısından çok ama çok önemli seçim yeni bir idari sistem yeni bir hükümet etme sistemi ve yeni bir siyasi anlayış getiriyor, dolayısıyla ilk defa uygulamasını 24 Hazirandan sonra göreceğiz. Geçen sene hatırlanacağı üzere 16 Nisan'da halk oylamasıyla birlikte anayasada kimi değişiklikleri yapmıştık ve bu yapmış olduğumuz değişiklikten sonraki cumhurbaşkanlığı hükümet etme sisteminin oylanacağı ilk seçimdir. O nedenle uygulamasını göreceğimiz seçimler ve çok ama çok önemli bütün bu sebeple Diyoruz ki güçlü Hükümet güçlü Meclis ve güçlü Türkiye” dedi.

Başkan Yılmaz; “Noksanlıklarımız olabilir mensubu bulunduğumuz AK Partimiz bu ülkede çok önemli hizmetlerin altına imza attı çok önemli işler yaptı yapılacak çok işimizin de olduğunun farkındayız, öyle inanıyorum ki milletimiz ve halkımız gerek milletvekili ile ilgili seçimlerde gerekirse Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti'den ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan yana tercihlerini kullanacaklardır, seçimlerini yapacaklardır bundan en ufak bir şüphemiz yok şimdiden seçimlerin huzur içerisinde barış içerisinde geçmesini diliyorum, seçimlerimizin ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum, tekrardan herkese afiyetler diliyorum Rabbim tuttukları oruçları kabul etsin” dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2019 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü