• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

TAKORAN FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ

TAKORAN FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ

Bu yıl birincisini organize ettiğimiz ve üç gün süren 'Takoran Kültür ve Doğa Festivali' görkemli bir ödül töreniyle sona erdi.

Belediyemiz tarafından organize edilen ve üç gün süren festival kapsamında düzenlenen etkinliklere destek veren ve yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Siverek Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecede doğa yürüyüşü, yemek, sportif olta balıkçılığı ve yarı maraton koşusunda dereceye girenlere ve etkinliklere katılanlara ödüllerin yanı sıra plaketler verildi.

Düzenlenen ödül töreni gecesinde konuşan Belediye Başkanımız Resul Yılmaz, festivalin coşkuyla sona erdiğini söyledi. Festivalin Takoran Vadisi ve Siverek'in tanıtımı açısından önemli olduğuna değinen Başkan Resul Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: "Özellikle Takoran ismiyle bir festival düzenlemiş olmamızın bir hedefi vardı. Siverek'in ekonomisi iki ana sektöre dayanıyor, bunlardan biri tarım, diğeri ise hayvancılıktır. Bizlerde istedik ki bunlara üçüncü bir sektör daha ekleyelim. Bu da turizmdir, turizm bacasız fabrikadır. Zaman zaman hepinizin gidip gördüğü çok güzeldir dediğiniz kanyonlarıyla, koyları ve batık kilisesiyle kısacası doğal güzellikleriyle seyrine doyumsuz, eşsiz güzellikleriyle dolu bir vadi. Takoran’ı öncelikle ilçemize, daha sonra ilimize, sonrasında ülkemize ve nihayetinde dünya insanlığına tanıtma gibi bir görev ve misyonumuz var." dedi.

Tanıtım amacıyla 'Takoran Kültür ve Doğa Festivali'ni organize ettiklerini dile getiren Başkan Yılmaz, "3 günden beridir sizlerinde takip ettiğiniz üzere başta Türkiye'nin en ünlü köprülerinden birinin yanı başında tesis ettiğimiz ve tamamladığımız Başkan 'Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı' olmak üzere ilçemizin farklı alanlarında çeşitli aktiviteler, etkinlikler tertip ettik. Festivalin amaçlarından biri de doğu ile batıyı birleştirmek ve kaynaştırmak idi. Bugün zorlu bir parkurda koşan yarı maraton koşusunda ülkemizin hemen hemen bütün illerinden temsilciler vardı. Bundan ayrıca mutlu olduğumu belirtmek isterim." dedi.

Düzenlenen gece, festivale destek veren kurum ve STK temsilcilerine plaket verilmesinin ardından Siverek şehir tiyatrosu ekibinin gösterisiyle sona erdi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2019 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü