• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

BAŞKAN RESUL YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN RESUL YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Resul Yılmaz, 13-21 Ekim İmam Hatipliler Haftası dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Programda imam hatiplerin önemi hakkında konuşan Başkan Resul Yılmaz, eski dönemlerde yaşanan zorlukları anlattı.

Siverek’te imam hatip okulunun kurulmasında emeği geçenleri yad eden Başkan Yılmaz, “1987-88 eğitim öğretim yılına geri döndüm. Okul binası ve konferans salonumuz bile aynı hiç değişmemiş durumda. O yıllarda okulumuzda düzenlenen bilgi yarışmasına katılmıştım ve sınıfımızı temsil eden arkadaşlarıma da başkanlık yapmıştım. Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesinin ne zor şartlar altında kurulduğunu büyüklerimizin hangi emeklerle bunu yapma çalışmaları içerisinde olduklarını daha küçük yaşlarda olmama rağmen bugün gibi hatırlıyorum. O dönem büyüklerimiz her türlü fedakarlığı yapıyordu, hatta çocuklarının rızıklarından kısıp gelecekte arzuladığımız ‘Asımın Nesli’ diye tabir ettiğimiz bir gençliği meydana getirmek için ne tür bir çaba içerisinde olduklarına bizzat şahit olmuş kardeşlerinizden biriyim.” diye konuştu.

-“İmam hatipli olmak ayrıcalıktır.”

O dönemlerde üst sınıfları örnek aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Sürekli sınıflarını ziyaret ederdim, bize ağabeylik yaparlardı ve nasihatlerde bulunurlardı. Boş zamanlarımızda bizlerle futbol ve basketbol oynarlardı. O dönemlerde öğretmenlerimiz dinlenme zamanlarında sık sık bizlerle bir araya gelirlerdi. Kısacası o dönemlerde imam hatipli olmak çok farklıydı, bir ayrıcalıktı.” dedi.

-“İmam hatipliler örnek olmak zorundadır.”

İmam hatiplilerin örnek olmak zorunda olduğuna vurgu yapan Başkan Yılmaz, şunları söyledi; “Bizlere gösterilen ilginin nedenlerini ise bizler daha sonra fark ettik. Sayılarımız çoğalsın, örnek birer kişilik olarak toplum karşısına çıkalım diye uğraş verip fedakârlık yapıyorlardı. Ben huzurlarınızda o dönem bizleri yetiştiren değerli öğretmenlerimin tamamının ellerinden öpüyorum.”

Konuşmaların ardından program öğrencilerin okuduğu ilahi ve şiirlerle sürdü. Yaklaşık 2 saat süren program imam hatip okullarının kurulması ve yaşanan zorlukların anlatan film gösteriminin ardından sona erdi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2019 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü