• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

ÖĞRENCİLERİ SINAVLARA HAZIRLAMAYA DEVAM EDİYORUZ

ÖĞRENCİLERİ SINAVLARA HAZIRLAMAYA DEVAM EDİYORUZ

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan öğrencileri ücretsiz kurslarda sınavlara hazırlamaya devam ediyoruz.

Gençlere ve eğitime büyük önem veren Belediye Başkanımız Resul Yılmaz’ın talimatıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz, öğrencilerin kendi bölümlerinde gireceği sınavlara hazırlıyor. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin farklı türlerdeki soruları çözme, kendi seviyelerini görmeleri amacıyla düzenlenen deneme sınavları ise öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

Kale Mahallesi’nde bulunan Ramazan Acarlar Gençlik Evi’nde sınava hazırlanan öğrencilere alanlarına göre kaynak kitap dağıtımı yapıldı.

Kitap dağıtım programında konuşan Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu; “Özellikle 2014 yılı Mart ayında Siverek Belediyesi’nde Başkanımız Resul Yılmaz ile birlikte göreve başladıktan sonra yaptığımız istişareler sonucunda birinci önceliğimizin gençlerimiz olduğuna karar verdik. Gençlerimiz için neler yapabileceğimizi düşündük ve bu anlamda dershanelerin de kapanmasının ardından etüt kursu almak isteyen gençlerimiz için gençlik evlerinin açılmasına karar verdik. Başkanımız hızlı bir şekilde bu kursların açılması için hemen talimat verdi ve etüt merkezini hizmete açtık. Özellikle göreve geldiğimiz günden bu yana üniversiteye hazırlanan gençlerimize nasıl yardımcı olabiliriz, kendi alanlarında meslek edinebilmeleri için neler yapabiliriz diye düşündük ve bütün kırtasiye malzemeleri olmak üzere öğretmenleri de dâhil bütün giderleri Siverek Belediyesi tarafından karşılanmak suretiyle bu soruna el attık.” dedi.

Gençlere yönelik yapılan hizmetlere yönelik olumlu tepkiler alındığına dikkat çeken Hatipoğlu, “Geçen yıl 100 öğrencimizden fazla öğrencimiz çeşitli üniversitelere yerleşmiş, çok ciddi bir rakam ve bu bizi fazlasıyla memnun etti. Bu olumlu gelişmeler hizmet aşkımızı arttırıyor, bu sebeple ki gençlerimize daha fazla hizmet etme adına tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bugün de öğrencilerimizin eğitim gördükleri alanlara yönelik kitap setlerini dağıttık.” diye konuştu.

Gençlere yönelik yapılan hizmetleri anlatan Başkan Vekili Hatipoğlu, bilgi evleri, çeşitli yetenek ve el sanatları kursları ile bazı sosyal faaliyetleri yürütmeye devam ettiklerini söyledi.

Kurs öğrencilerinden Turan Boynukara açılan gençlik evlerinin öğrenciler için büyük destek olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Siverek Belediyesi Ramazan Acarlar Gençlik Evi’ndeki kurslarda eğitim görüyorum. Öğretmenlerimizin hepsi çok samimi ve ilgililer, öğrencilere bir şeyler kazandırmak için çaba gösteriyorlar. Kaynak kitaplar için çok teşekkür ederiz, çok iyi oldu.”

Sözel sınıfı öğrencisi Fatma Zehra Başaranoğlu’da kurs ve kitaplar için Belediye Başkanımız Resul Yılmaz’a teşekkür etti.

Sayısal sınıfında eğitim gören Şehriban Yeşildağ ise kaynak kitapların tüm dersleri içerdiğini ve sınavlara hazırlanırken büyük yarar sağlayacağını belirtti. Diyetisyen olmak istediğini dile getiren Yeşildağ, çok çalıştığını ifade etti.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2019 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü