• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

SİVEREK BELEDİYESİNDEN "PEŞKEŞ" İDDİALARINA CEVAP

SİVEREK BELEDİYESİNDEN "PEŞKEŞ" İDDİALARINA CEVAP

Celal Akıl’ın Twitter hesabından “Paşa konakları, Üçgen park, Fettahlı parkı ve gümrük hanı kime peşkeş çekiliyor, şimdiye kadar Siverek belediye bünyesindeydi ne oldu da kiraya verilecek bu seçim arifesinde!!!” Şeklinde yaptığı paylaşımla gerçek dışı bir iddiada bulunmuştur.

Celal Akıl’a cevaben;  Paşa Konağı, Üçgen Park, Fettahlı Parkı ve Gümrük Hanı’nın kiraya verilmesiyle ilgili dile getirilen asılsız ve mesnetsiz iddiaların gerçeklik payı bulunmamaktadır.

Paşa Konağı, Üçgen Park ve Fettahlı Parklarının her türlü işletmesi ve denetlenmesi Belediyemize ait olan Belet Et ve Et Ürünleri Kes. İşl. İnş. Hiz. San. Ve Tic. Ltd. Şirketi tarafından yapılmaktadır. Söz konusu sosyal tesislerin kiraya verilmesiyle ilgili alınmış karar olmamasına rağmen ‘peşkeş’ iddiası ise ancak iftira ve karalamadır.

Gümrük Hanı 2886 sayılı devlet ihale kanununa göre ilk olarak 2013 – 2014 yıllarında ihale edilmiş göreve geldiğimiz 2014 yılını müteakip 2015 yılı içerisinde kira sözleşmesinin tamamlanmasının ardından açık teklif usulüyle ihale edilmiştir. Yapılan ihaleler kamera kayıtları önünde yapılmıştır.

2015 yılında 3 yıllık olarak ihalesi yapılan Gümrük Hanı’nın kira sözleşmesi 2018 yılında süresi dolmuş olup yeniden açık ihale usulüyle ihalesi yapılmıştır.

Söz konusu asılsız ve yalan iddiaları gündeme getirmek suretiyle kurumumuzu yıpratmaya yönelik yapılan algı operasyonlarının hizmet azmimizi kıramayacağının bilinmesini isteriz. Haksız ve gerçek dışı beyanlarda bulunarak iftira niteliğinde paylaşımlarla yer edinmeye çalışanlara halkımız her daim gerekli cevabı vermiştir.

-İddia sahibi, iddiasını ispatlamakla mükelleftir!

Söz konusu asılsız iddiaları sosyal medya hesabından dile getirerek, ‘çamur at, izi kalsın’ mantığıyla iftira atanlara hatırlatmak isteriz ki; eğer ispata yönelik bir şey varsa, hukukta kaide şudur, müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2020 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü