• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

KIRSAL MAHALLELERDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

KIRSAL MAHALLELERDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Belediyemiz  vatandaşların rahat bir yaz geçirmeleri amacıyla haşere, karasinek ve sivrisinekle mücadele kapsamında kırsal mahallelerde de ilaçlama çalışmalarına başladı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince merkez mahallelerde sürdürülen ilaçlama çalışmalarının yanı sıra kırsal mahallelerde de ilaçlama çalışmalarına başlandı.

Vatandaşların rahat ve haşeresiz bir yaz geçirmelerini hedefleyen Siverek Belediyesi, gece ve gündüz merkezdeki ilaçlama çalışmalarına ek olarak bu mücadelesini kırsal mahallelerde de sürdürmeye başladı.

Bu kapsamda ilaçlama ekipleri, kırsal mahallelerde ilaçlama çalışmalarını periyodik olarak sürdürerek, vatandaşların rahat bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyor.

İlaçlama çalışmalarını önemseyen belediye ekipleri, mahallelerdeki dere kenarlarını, su birikintilerini, ahırları, tezek birikintilerinin bulunduğu alanlarda ilaçlama çalışmalarını yoğun olarak gerçekleştirmeye de devam ediyor.

Gece saatlerinde de devam eden ilaçlama çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, çalışmalarından dolayı Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın'a teşekkür etti.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ekiplerin haşereyle mücadelede yoğun bir çalışma yürüttüğü ifade edilerek, "Ekiplerimiz, merkez ve kırsal mahallelerde yapılan ilaçlama çalışmaları kapsamında mahalle muhtarıyla da görüşerek, vatandaşların ilaçlama taleplerini de karşılıyor." denildi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2020 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü