• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SÜRÜYOR

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Belediyemiz Zabıta ekipleri Korona virüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde bulunan toplu taşıma araçları, taksi duraklarında bulunan araçların denetimlerine devam ediyor.

Halkın sağlığını önemseyerek çalışmalarını titizlikle yürüten zabıta ekipleri halkın en çok temas ettiği alanlar içerisinde bulunan toplu taşıma araçları ve taksilerde denetimler yaparak sürücülere sosyal mesafe ve meskenin önemini anlattı.

Denetimler ilçe genelinde içişleri bakanlığı genelgesiyle valilik görevlisi, sağlık çalışanı, polis ve mahalle muhtarı da katılarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Toplu taşıma araçları ve taksi sürücülerine sosyal mesafeyi koruyarak yolcu taşıma işlemi yapılması ve taksilerde ise maske ve dezenfekten bulundurulması konusunda uyarıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Son aylarda artan vakalara karşı halkımızın sağlığını önemseyerek ilçe genelinde dezenfekten çalışmasının yanı sıra denetimlerde titizlikle yürütülüyor. Zabıta ekiplerimiz toplu taşıma araçları ve taksilerde sürücü ve yolcuların uyması gereken kuralların yanı sıra sosyal mesafe ve maske takmanın önemi konusunda uyarılarda bulundu, bu zorlu süreçten hep birlikte çıkmanın yolu kurallara uymaktır’’ denildi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2021 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü