• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK BELEDİYESİNDEN ÇEVRE TEMİZLİK KAMPANYASI

SİVEREK BELEDİYESİNDEN ÇEVRE TEMİZLİK KAMPANYASI

Siverek Belediyesi yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçe genelinde başlattığı çevre temizlik kampanyasına Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler destek verdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğünce başlatılan temizlik kampanyasına ‘sosyal sorumluluk projesi’ kapsamında Şirinkuyu Caminde Kur’an eğitimi alan öğrenciler kolları sıvayarak ekiplere destek verdi.

Temiz bir çevre anlayışının oluşması amacıyla öğrenciler Şirinkuyu mahallesinde bulunan cadde, sokak ile park ve yeşil alanlarda çevre temizliği yaptı.

Mesai Mefhumu gözetmeksizin ilçe genelinde temizlik çalışmalarına önem verdiklerini belirten Temizlik İşleri Müdürü Metin Çokzaman, şunları kaydetti: “Ekipler olarak her zaman olduğu gibi sahada temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ilçe genelinde çevre temizlik kampanyası başlattık. Ekiplerimiz mahallelerimiz olmak üzere sokak ve parklarda çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bugün de müftülüğümüze bağlı eğitmenlerin talebi üzerine öğrencilerimizin ‘sosyal sorumluluk projesi’ kapsamında çevre temizliğinin önemini anlatmak ve toplumun bu konuda duyarlı olmasını sağlamaktı. Öğrencilerimizle birlikte sokak, cadde ve parklarda çalışma yaptık. Bu anlamda bizlere ve vatandaşlarımıza karşı her bireyin insanlık görevi olan temizliği aşılaması gerekiyor.”

Kuran kursunda eğitim öğren öğrencilerden Mahmut Saygın ise, “Dünyanın en zor işini yapan temizlik görevlilerimizin yaptığı fedakârlığı topluma aşılamak amacıyla bugün aldığımız ‘sosyal sorumluluk projesi’ kapsamında temizlik dersimizi uygulamalı olarak görmek için beden temizliğinin yanı sıra çevrenin de temizliğine önem vermek amacıyla ekiplerimizle birlikte temizlik çalışmalarına katıldık. Gerçekten bu işi gece gündüz demeden yürüten büyüklerimizin yaşadığı sıkıntıları bizde görme fırsatı bulduk, toplumun bu anlamda daha duyarlı davranarak çevre temizliğine dikkat etmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2021 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü