• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK’E KÜTÜPHANE VE ÇOCUK BAKIM MERKEZİ KAZANDIRILIYOR

SİVEREK’E KÜTÜPHANE VE ÇOCUK BAKIM MERKEZİ KAZANDIRILIYOR

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın girişimleri sonucunda şuan atıl durumda bulunan Ofis Park’ın sosyal tesisleri Kütüphane ve Çocuk Bakım merkezi yapılacak.

Kütüphane ve Yayınlar Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Kültür Müdürlüğüne devir işlemleri tamamlanan Ofis parkta çalışmalar bu yılsonu başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile ofis parkın yapımı için protokolün imzalanmasıyla beraber ofis park içerisinde bulunan idari binaların devir işlemlerinin yapılması amacıyla Kütüphane ve Yayınlar Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Kültür Müdürlüğüne bağlı yetkililer alanda incelemelerde bulundu.

Yazışma ve karşılıklı protokollerin tamamlanmasıyla bu yılsonunda ofis park ile paralel Kütüphane ve çocuk bakım merkezinin de çalışmalarına başlanılacağı belirtildi.

İncelemelerin ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar şunları kaydetti. ‘’Bilindiği üzere Ofis parkımızın şuan ki hali Siverek’in kanayan yarası olarak görülmekteydi, Belediye Başkanımızla birlikte Ankara’daki temaslarımız sonucu parkımızın yapımı için Gaziantep Büyükşehir Belediyemizle işbirliği yaptık, ihale ve işlemlerin tamamlanmasıyla inşallah bu yılsonu yapımına başlanılacak.

Bugünde parkımız içerisinde kütüphane ve idari binaların yapımı için Kültür Bakanımızla görüşerek söz almıştık, Kütüphane ve Yayınlar Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Kültür Müdürlüğü yetkilileriyle sahada incelemelerde bulunduk, Kütüphane ve idari binaların devir işlemlerinin de tamamlanmasıyla ofis parkımızla paralel olarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Çalışmaların ilçemize halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2021 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü