• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK’TE ÜST YAPI YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

SİVEREK’TE ÜST YAPI YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Siverek Belediyesi, alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda üst yapıyı yenileyerek vatandaşın hizmetine sunuyor.

Daha önce bazı kurumlarca alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde tahrip olan sokaklarda üst yapı yenileme çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Fen İşleri Müdürlüğünce alt yapının tamamlandığı cadde ve sokaklarda beton ve kilitli parke döşemesi yapılıyor.

Bu kapsamda çalışan ekipler, Esmerçayı Mahallesi’nde beton yol uygulaması yaparken Bağlar Mahallesi’nde kilitli parke taşı döşüyor.

Alt yapı çalışmaları nedeniyle zarar gören sokaklar, yenilenerek mahalle sakinlerinin hizmetine sunuluyor.

Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, elzem olan alt yapı yenilenmesinin kısmen tamamlandığı çalışmaların devam ettiği bölgelerin olduğu vurgulandı.

Alt yapının tamamlandığı bölgelerde ivedi olarak üst yapı yenileme çalışmalarına başlandığını belirtildiği açıklamada, ekiplerin eşzamanlı olarak çalışma yürüttüğü ifade edildi.

Bir süredir alt yapı yenilenmesi nedeniyle sokaklarda bisiklete binemediği ancak üst yapının tamamlanmasıyla bisikletiyle sokağa çıkan 8 yaşındaki Hacer Sımak, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür etti.

Mahalle sakinleri de yürütülen çalışmalar nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2022 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü