• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

TARİHİ SİVEREK SOKAKLARINDA RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI

TARİHİ SİVEREK SOKAKLARINDA RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Siverek Belediyesi ‘Sokak sağlıklaştırma’ projesi kapsamında Tarihi Siverek sokakları aslına uygun restore ediliyor.

Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında sokaklara Arnavut taşı döşemesi yapılırken cephe duvarları aslına uygun yenileniyor.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın talimatları doğrultusunda hazırlanan sokak sağlıklaştırma projesinin amacının tarihi korumak ve gelecek nesillere bir miras olarak aktarmak olduğunu ifade eden Mimar Hilal Çetin; “İlçemiz Hasan Çelebi mahallesinde bulunan tarihi sokaklarda sokak sağlıklaştırma çalışmalarına başlandı, sokaklarımızda dış cephe sıva sökümünün yanı sıra sokak zemininde Arnavut taşı döşeme çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Kontrolör mimar Mine İncaz; “Projenin ilk etabında sokaklarımızda muhdes ekler sökülüp aslına uygun olan bazalt taşlar ortaya çıkarılıyor,  sokaklarımız aslına uygun şekilde restore edilip gelecek nesillere aktarılacak” ifadeleri kullandı.

Sokak restorasyon çalışmalarının devam ettiği mahalle sakinleri çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2022 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü