• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

ÜST YAPIYI YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

ÜST YAPIYI YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Siverek Belediyesi kent genelinde alt yapının tamamlandığı bölgelerde üst yapı yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Bazı kurumlarca başlatılan alt yapı çalışmalarını takip eden Siverek Belediyesi, alt yapının tamamlandığı alanlarda üst yapıyı yeniliyor.

Bu kapsamda çalışma yürüten ekipler, alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde beton, kilitli parke taşı ve kaldırım çalışmasına başlıyor.

Ekipler, alt yapısı tamamlanan Bağlar ve Camikebir mahallelerinin sokaklarını kilitli parke taşıyla kaplıyor.

Alt yapı çalışmalarının sürdüğü bölgelerde inceleme yaptıklarını dile getiren Fen İşleri Müdürü Abdulkadir Canalır, alt yapının tamamlandığı alanlarda zaman kaybetmeden üst yapıyı yenilediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın üst yapının yenilenmesi konusundaki hassasiyetini dile getiren Canalır, “Biz Siverek Belediyesi olarak vatandaşlarımızın taleplerine hakimiz ve kentimizin sorunlarının farkındayız. Sorumluluk alanlarımızda alt yapının tamamlanmasına müteakip zaman kaybetmeden üst yapıyı yeniliyoruz. Ekiplerimiz Bağlar, Camikebir, Dicle, Fırat ve Ayvanat mahallelerinde eşzamanlı çalışmalar yürütüyor. Bütün bunların yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen talepleri de imkanlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz.” dedi.

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması noktasında da hassas olduklarını belirten Canalır, “Bazı konularda dikkatli ve hassas olmamız gerekiyor ki söz konusu kamu kaynağı olduğunda bu hassasiyet en üst seviyeye çıkıyor. Alt yapının tamamlanmadığı alanlarda üst yapı çalışması yaptığımızda yeniden kazılması durumunda yapılan çalışma heba olacak ve kamu kaynağı israf edilecek demektir. Bunu ne biz ne de vatandaşlarımız istemez.” diye konuştu.

Yürütülen çalışmalar nedeniyle Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür eden Bağlar Mahalle muhtarı Aziz Kökyük, “Mahallemizde alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmaları sürüyor. Taleplerimizi yanıtsız bırakmayan başta Belediye Başkanımız Ayşe hanıma ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2022 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü