• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

KAMU MALLARINA ZARAR VERMEYELİM

KAMU MALLARINA ZARAR VERMEYELİM

Siverek Belediyesi tarafından parklarda vatandaşlar için kurulan banklara zarar verilmesinin yanı sıra caddelerde bulunan çöp konteynıra bırakılan ateş veya yakılan çöpler kamu malına zarar verirken çevredeki araçlar içinde tehlike oluşturuyor.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte kamu mallarına zarar ve çevrede meydana gelebilecek yangınların oluşmaması adına vatandaşların parklarda bulunan bankları sökmemeleri ve cadde ve kaldırımda bulunan çöp bidonlarına ateş atmamaları her vatandaşın sorumluluğu olmalıdır.

Çöp konteynırına atılan ateş ve yakılan çöp bidonları daha büyük yangınlara yol açabilir.

-''Kamu mallarına sahip çıkmak her vatandaşın görevidir''

Konuyla ilgili Siverek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. ''Vatandaşların kullanımı için Parklarda bırakılan bankların sökülerek yakılması ve zarar verilmesinin yanı sıra kaldırım ve yol kenarlarına bırakılan çöp konteynırlarına ateş bırakılması sonucu meydana gelen yangınlar kamu mallarına zarar vermektedir, kamu malları vatandaşların parasıyla yapılan hizmetlerdir yapılan hizmetlere vatandaşların duyarlı olması gerekmektedir. Çöp bidonlarından çıkan yangınlar çevresinde bulunan araçlarda da tehlike oluşturuyor, vatandaşlarımızın kamu mallarının kullanımında çevreye verdiği rahatsız edici kokuların yayılmaması adına çöp bidonlarına ateş ve benzeri tehlike arz eden malzemeleri atmamalarını ve vatandaşların parasıyla parklara yapılan hizmetlere sahip çıkılmasını rica ediyoruz'' denildi.

 

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2022 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü