• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK BELEDİYESİ HAYATIN NORMALLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYOR

SİVEREK BELEDİYESİ HAYATIN NORMALLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYOR

Siverek Belediyesi, asrın felaketinin yaşandığı bölgede hayatın normalleşmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Kahramanmaraşlı depremlerden etkilenen illerin başında gelen Adıyaman ve Siverek'te hayatın normalleşmesi amacıyla çalışmalara devam ediliyor.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ın talimatıyla büyük yıkımın yaşandığı Adıyaman'daki vatandaşların taleplerinin karşılanması amacıyla ihtiyaç malzemelerinin temini sürüyor.

Özellikle temizlik ve hijyen konusundaki talepler üzerine Siverek Belediyesi'nce ilçede faaliyet gösteren gönüllü berberler çadır kentlere götürüldü.

Gönüllü berberlerce yaşamın normalleştirilmesi çalışmaları kapsamında çocuk ve yaşlıların saç bakımları yapıldı.

Depremden etkilenen Adıyaman ve diğer illerden gelen talepleri karşılamaya devam ettiklerini aktaran Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, ekiplerin çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Çakmak, "Tabi hayat devam ediyor ve vatandaşlarımızın Adıyamanlı hemşerilerimizin de hayatına bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Bu konuda en önemli noktalardan birisi temizlik ve hijyen konusudur. Tabi çadırlarda kalan vatandaşlarımızın konudaki hassasiyetlerini ve taleplerini gidermemiz gerekiyor. Özellikle yaşlılarımız ve çocuklarımızın berber ihtiyaçları konusunda ciddi sıkıntı olabileceğini düşündük. Ekibimizle hemen bunun istişaresini yaptıktan sonra gönüllü berber arkadaşımızla yola çıktık. Biz elimizden ne geliyorsa Adıyamanlı ve diğer illerimizde bundan tüm vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinizdeyiz." dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2023 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü