• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

Siverek'te AFAD afet eğitimlerine başladı

Siverek'te AFAD afet eğitimlerine başladı

Şanlıurfa İl AFAD Acil Durum Müdürlüğü Siverek'te Belediye ile bazı kurumlarda çalışan personellere afetlerde kurtarma, arama ve tarama eğitimlerine başladı.

Eğitimler Siverek Belediyesi Dicle - Bağlar Kadın Kültür merkezinde 6 gün boyunca sürdürülecek.

Personellere slayt eşliğinde afet ve depremlerde yapılması gerekenler konusunda bilgilendirme yapılıyor.

6 gün sürecek eğitimlerde uygulamalı eğitimlerin tamamlanmasıyla personellere katılım sertifikası verilecek.

Eğitimlerle ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İl AFAD Acil Durum Müdürlüğü Müdahale ekip personeli Bekir Sıtkı Gider şunları kaydetti. ''AFAD il müdürlüğümüzde görevli arkadaşlarla birlikte bugün Siverek ilçemizde Belediye ve kurumlarımızda çalışan personellere afetlerde kurtarma, arama ve tarama faaliyetleri kapsamında 6 gün sürecek eğitimlerimize başladık. Eğitimlerimizde 2 gün teorik eğitim diğer günlerde ise alanda uygulamalı eğitimlerimizle beraber sona erecek. Eğitimlerin ardından eğitime katılan personellere yönelik bir sınavımızı gerçekleştireceğiz, sınavda başarılı olan personellere katılım belgesi takdim edilecektir. Buradaki amacımız olası bir afette ilçemize bağlı personellerimizin ivedi bir şekilde hareket edip afetzedelere, depremzedelere ve kazazedelere müdahalesini ve bu müdahaleyi yaparken de gerekli güvenlik önlemlerinin ve asayiş tedbirleri içerisinde hareket etmesini sağlamaktır. Eğitimlerimiz inşallah faydalı bir eğitim olur ülkemiz afetler yaşamaz yaşanacak afetlerde ise bir an önce müdahale edip insanları sağ salim daha elzem olan hayata çıkarmanın yollarını bulurlar'' dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü