• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

Siverek’te yarı olimpik yüzme havuzu açıldı

Siverek’te yarı olimpik yüzme havuzu açıldı

Siverek Belediyesi, devam eden yaz sıcakları nedeniyle gençlerin sulama kanallarında olası tehlikelerden korunması için yüzme havuzunu açtı.

Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’ın talimatıyla bir süre önce bakım ve onarım çalışmalarının başlatıldığı yarı olimpik yüzme havuzunda çalışmalar tamamlandı.

Son hazırlıklarında tamamlanması üzerine yüzme havuzu Sivereklilerin hizmetine sunuldu.

Şanlıurfa kara yolu 5. kilometresindeki havuzda 15 yaş altı çocukların velileri eşliğinde alınırken suyun düzenli olarak ilaçlandığı belirtildi.

Havuzun her yıl açılan tarihten önce açılmasının nedeninin kavurucu yaz sıcakları nedeniyle gençlerin sulama kanallarında olası tehlikelerden korunması amaçlanıyor.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Havuzumuz tüm vatandaşlarımız ile gençlerimize spor yapma imkanı sunarken sulama kanalları ve göletlerde olası tehlikelerden korumak amacıyla açılma tarihi öne çekilmiştir. Önümüzdeki süreçlerde açılacak kurslarla gençlerimiz yüzme sporuna teşvik edilecek, yetenekli sporcuların yetişmesine katkı sunacaktır. Bu vesileyle tüm gençlerimizi sulama kanallarından uzak durmaya davet ediyor, havuzumuzda cankurtaranlar gözetiminde güvenli bir şekilde yüzebilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü