Bu sayfayı yazdır
KIRSAL MAHALLELERDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

KIRSAL MAHALLELERDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz ekiplerince ilçe kırsalında sürdürülen çalışmalar kapsamında 7 mahallede kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

5 mahallede çalışmalar tamamlanırken 2 Kırsal mahallede ise çalışmalar devam ediyor.

Kapıkaya kırsal mahallesinde sürdürülen kilitli parke taşı döşemesini yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Öncül, bir süre sohbet ettiği mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Öncül, amaçlarının mahalle sakinlerini çamurdan kurtarmak olduğunu dile getirdi.

5 Kırsal Mahallede çalışmaların tamamlandığını belirten Öncül, şu ifadeleri kullandı: “Kış ayları gelmeden önce kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmak için başlattığımız çalışmalar devam ediyor. Bugün de Kapıkaya kırsal mahallesinde devam eden kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledik. Mahalle sakinlerimizle bir araya gelip taleplerini dinledik. Temennimiz en kısa sürede sona ermesi ve mahalle sakinlerimizin çamurdan kurtarılmasıdır.”

Kapıkaya mahallesinin 3 dönem belde belediyeciliği ile yönetildiğini söyleyen Hacı Ahmet Öncül, “Bu arada Kapıkaya mahallesi bölgenin en büyük mahalleleri arasındadır. Yaklaşık 150 hanelik olan mahalle daha önce üç dönem belde belediyesi olarak yönetildi. Bu kırsal mahallemizde yaklaşık 24 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi yapılacak ve çalışmalar bitmek üzere. İnşallah en kısa sürede çalışmaları tamamlayıp halkımızı yaz aylarında tozdan, kış aylarında çamurdan kurtaracağız. Yapılan bu çalışmaların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Hamza Yeşiltaş ise yağışlar döneminde yolların çamurla kaplandığını belirterek, “Başkanımızdan Allah razı olsun, yollarımızı parke taşı yaptılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalardan çok memnunuz, toz ve çamurdan kurtuluyoruz.” dedi.

Mahalle çocukları ise daha önce çamur nedeniyle okula bile gitmekte zorlandıklarını söyleyerek, “Parke taşı yapıldıktan sonra okula da rahat gidiyoruz, bisiklet kullanabiliyoruz.” dediler.