• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Duyurular

Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğünden Basın Açıklaması

Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğünden Basın Açıklaması

Sokak hayvanlarının doğal yaşam alanı yine doğal ortamlardır. Belediyenin görevi aşılaması ve kısırlaştırılması yapılmamış sokak köpeklerini toplayıp tedavilerini yapmak, aşılarını tamamlamak ve kısırlaştırma işlemini yapmaktır.

Bu süreç tamamlandıktan sonra sokak hayvanları tekrar doğal ortamlarına salınmalıdır. Merkezdeki ve köylerimizdeki vatandaşları bu konuda bilgilendirmek isteriz. Aksi takdirde binlerce sokak hayvanına bakmak, büyük bütçe ve personel ister.

Son günlerde ilçemizde ‘Belediye Sokak Hayvanlarını Toplayıp Öldürüyor’ şeklinde spekülatif haberler yapılmaktadır. Belediyemizin böyle bir uygulaması olmadığını belirtmek isteriz.

2014 Mart Yerel seçimlerinden sonra büyükşehir yasası ile barınaklarımızın kontrolü ve genel ihtiyaçları büyükşehir belediyesine geçmiştir. Buna rağmen kendi imkânlarımızla barınak ihtiyaçlarını karşıladık, karşılamaya da devam ediyoruz. Veteriner hekimimiz hafta sonu da dâhil olmak üzere barınakta hizmet vermeye devam etmektedir.

Bugün bile yaşlı, sakat, kısacası tek başına yaşamını idame ettiremeyen sokak hayvanlarımız barınakta kontrol altına alınmaktadır, orada bakımlarına devam edilmektedir.

Vatandaşlarımızın bu gibi haberlere itibar etmemesini diler, tüm vatandaşlarımıza sokak hayvanları için gösterdiği sağduyuya gönülden teşekkür ederiz.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü