• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

BELEDİYEDE İSTİHDAM EDİLECEK HÜKÜMLÜLER İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

BELEDİYEDE İSTİHDAM EDİLECEK HÜKÜMLÜLER İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Belediye Başkanımız Resul Yılmaz ile Cumhuriyet Başsavcısı Ali Kemal Karataş, Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne tabi bulunan hükümlülerin istihdam edilerek topluma kazandırılması amacıyla iki kurum arasında protokol imzalandı.

Başkan Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Cumhuriyet Başsavcısı Ali Kemal Karataş, bir süre sohbet etti.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne tabi tutulan hükümlülerin istihdam edilerek topluma kazandırılması amacıyla iki kurum arasında karşılıklı protokol imzalandı.

Protokol imzalarının atılmasının ardından Belediye Başkanımız Resul Yılmaz, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek; “Siverek belediyemiz ile Siverek Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında bir protokol ahdettik protokolün içeriği bizim yıl içerisinde park ve bahçelerde başta olmak üzere kısa süreli ve geçici işçi istihdam etme bu gibi yerlerde çalıştırma ile ilgili bazı ihtiyaçlarımız oluyor, sağ olsunlar, Başsavcımız ve Denetimli ve Serbestlik Şube müdürümüz bu konuda bize gerekli olan desteği verdiler. Yıl içerisinde toplamda 400 kişiden oluşan denetimli serbestliğe tabi hükümlülerimizi bu gibi yerlerde çalıştırma imkânına kavuştuk. Ben bu vesileyle başta değerli başsavcımıza ve denetimli serbestlik şube müdürümüze de teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Kemal Karataş ise şunları söyledi; “Hükümlerin topluma kazandırılması ve iş gücü açığını kapatmak amacıyla devletimizin mevzuatlarda düzenlemiş olduğu düzenlemeler neticesinde kamuya yararlı çalıştırılması yönünde belediyeler ve kamu kuruluşları ortak çalışmalar neticesinde Hükümlerimize hem bir iş alanı hem de kamunun ihtiyacı olan kısımlarda bölümlerde açık olan iş gücü yetersizliği neticesinde bizde bir istihdam sağlıyoruz Hem onlar topluma kazandırılıyor hem de Siverek halkı ve Türkiye hükümlülerin iş gücünden faydalanıyor. İnşallah bu daha sistematik daha kapsamlı daha faydalı hale getirilir, bunlar bir başlangıç inşallah ileride güzel şeyler olur belediyemize de gösterdiği hassasiyet neticesinde teşekkür ediyoruz, bu gibi çalışmaların devamı gelecektir, şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2018 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü