• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

BİLGİ EVLERİNE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

BİLGİ EVLERİNE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bilgi evlerinde kurs gören öğrencilere yönelik çeşitli değerler eğitimleri devam ediyor. Aralık ayı değerler eğitimleri çerçevesinde düzenlenen 'Adab-ı muaşeret' konulu seminerde öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler yapıldı.

Öğrenci velilerinin de katıldığı etkinlikte Adab-ı muaşeret kuralları anlatılırken, öte yandan öğrenciler tarafından ilahi ve çocuk şarkıları seslendirildi. Meclis toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe yoğun katılım olduğu görülürken, öğrenciler gönüllerince eğlendi.

Konuyla ilgili bilgi veren ebru sanatı öğreticisi Hatice Tekin, "İlahilerin yanı sıra işaret diliyle ilgili ilahi vardı, tiyatro gösterisi gibi gösteriler adab-ı muaşeret çerçevesinde gösterildi. Değerler eğitiminin temel amacı çocuklarımızın bunları günlük hayatta uygulamalarını sağlamaktır, örneklendirecek olursak temizlik ile ilgili tiyatromuz vardı, çok güzeldi. Engelliler ile ilgili bir gösteri vardı, bunların yanı sıra konuşmalar ve kompozisyonlara yer verdik. Umuyoruz ki bu tür gösterilerin hayatlarında yer almalarında bizim de bir katkımız olur" dedi.

Etkinlikte eğlendiklerini dile getiren öğrenciler, her ay farklı bir konuyu işlediklerini söylediler.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2018 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü