• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

SEMT PAZARI VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENDİ

SEMT PAZARI VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENDİ

Siverek Belediyesi koronavirüs denetimleri kapsamında semt pazarı ve toplu taşıma araçlarında denetim yaptı.

Zabıta ekipleriyle birlikte ortak denetimlere katılan polis ve ilçe tarım yetkilileri vatandaşlara uyarılarda bulunarak semt pazarında maske dağıtımı yapıldı.

İlçede faaliyetlerini sürdüren toplu taşıma araçlarında da denetim yapan ekipler sürücülere kurallara uyulması konusunda ve alınan tedbirler hakkında bilgilendirme yaptı.

Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Bilindiği gibi ülke olarak koronavirüs salgınından dolayı vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve tedbirlere uyulması konusunda hassas bir süreçten geçiliyor, bu anlamda tüm kurumların katılımıyla her gün düzenli olarak yaptığımız ortak denetimlerde halkın yoğun zaman geçirdiği alanlarda vatandaşların tedbirlere uyması ve sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda denetimler sürdürülüyor. Öte yandan zabıta ekipleri ise işyerlerinde yaptığı denetimlerde miadı geçmiş ürünlere el konularak işyeri hakkında yasal işlem başlatılıyor, salgının en kısa sürede atlatılması amacıyla gerek kurumların çalışması gerekse halkımızın tedbirlere uymasıyla atlatılacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2021 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü