• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK’TEKİ SERA PROJESİNDE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR

SİVEREK’TEKİ SERA PROJESİNDE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Siverek Belediyesince bir süre önce yapımı tamamlanan sera alanında çevre düzenlemesi ve yol çalışması yapılıyor.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın girişimiyle kurulan Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde yapılan Sera Projesinde hummalı çalışmalar sürüyor.

Bir süre önce yapımı tamamlanan seraların çevre düzenlemesi ve yollarında çalışmalar devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce başlanan çalışmalar kapsamında iş makineleri ve kamyonlarla yoğun bir çalışma yürütülüyor.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Şükrü Dolaş, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın kadın istihdamına yönelik büyük bir projeye imza attığını söyledi.

Seralarda faaliyetlerin başlamasıyla mevsimlik işçiliğin büyük oranda azalacağını düşündüklerini dile getiren Dolaş, şu ifadeleri kullandı:

“Seralarımızın giydirilmesi tamamlandı ancak çevre düzenlemesi ve yollarında çalışmalar devam ediyor. Öncelikle mevsimlik tarım işçiliği için şehir dışına çıkan kadınlarımız için bu seraların avantaj olduğunu düşünüyoruz. Seraların faaliyete başlamasıyla ilk etapta ilçe dışında çıkan 60 aileye istihdam sağlayacak. Zaman ilerledikçe de bu sayının artması hedefleniyor. Halkımıza güzel bir hizmetin ardından evine ve ekonomisine bir güç olmasını temenni ediyoruz.”


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü