• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK'TE BETON BORU ÜRETİM KAPASİTESİ ARTTIRILDI

SİVEREK'TE BETON BORU ÜRETİM KAPASİTESİ ARTTIRILDI

Siverek Belediyesi kamu kaynaklarının yerinde kullanılması amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında büz boru üretim kapasitesini arttırdı.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ın talimatıyla büz boru üretimini arttıran Fen İşleri Müdürlüğü, kısa sürede hazırladığı malzemeleri kırsalda vatandaşın hizmetinde kullanıyor.

Fen İşleri Şantiye Alanı'nda beton boru üretimine devam eden ekipler, hazırlanan malzemeleri dere geçişleri, menfezler ve kanalizasyonlarda kullanıyor.

Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Fen İşleri, 2 yılda ürettiği yaklaşık 30 bin büz boruyla gelen taleplerin tamamını karşıladı.

Üretimi yapılan büz boruların genelde kırsal mahallelerde kullanıldığını söyleyen Kırsal Hizmetler Müdürü Abdulkadir Canalır, ciddi manada üretime imza attıklarını belirtti.

Kamu kaynaklarının doğru ve yerinde kullanılmasının önemli olduğunu aktaran Canalır, "Dışarıdan daha yüksek bir maliyetle almak yerine kendimiz üretiyoruz. Üretim yapmamızın en büyük avantajlarından biri de zamandan tasarruf ediyoruz. Gerek alt yapı çalışmalarında gerek dere geçişlerinde gerekse de menfezlerde kullanıyor ve vatandaşlarımızın taleplerine anında yanıt vermiş oluyoruz. Zaten 2 yılda kullandığımız 30 bin beton borudan da anlaşılacağı üzere hemen hemen her alanda kullanıyoruz." dedi.


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü