• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK'TE UNLU MAMUL ÜRETİCİLERİ VE SATIŞ NOKTALARI DENETLENİYOR

SİVEREK'TE UNLU MAMUL ÜRETİCİLERİ VE SATIŞ NOKTALARI DENETLENİYOR

Siverek Belediyesi halk sağlığı ve tüketicinin korunması amacıyla yürütülen denetimleri sıklaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde ekmek üretimi yapan fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerine yönelik denetimlerine devam ediyor.

Yüksek seyreden hava sıcaklıklarıyla beraber denetimleri sıklaştıran ekipler, esnafı ürünlerin uygun koşullarda saklanması amacıyla uyarıyor.

Belirli periyotlarla ilçe genelindeki fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerinin denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, işyerlerinde genel hijyen denetimi, üretimde kullanılan hammaddelerin uygunluğu ve ürünlerin gramajlarını kontrol etti.

Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yapılan alanların hijyeni hususunda denetim yapan ekipler, eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulundu. Halk sağlığına önem gösteren ve yönetmeliklere uyan işletme sahiplerine ise teşekkür etti.

Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş, yüksek seyreden sıcaklıklar nedeniyle denetimlerin arttırıldığını söyledi.

Halk sağlığı ve tüketicilerin korunmasına yönelik denetimlerin sürdüğünü aktaran Gümüştaş, "Belediye Başkanımız Ayşe hanım bu konuda hassas davranıyor. Gelen tüm şikayetler titizlikle inceleniyor ve noksanlık tespit edilen iş yerlerine ilgili kanun maddeleri uyarınca işlem yapılıyor. Esnaflarımızın kanun ve yönetmeliklere riayet etmesi gerekiyor. Temel hedefimiz ve öncelikli amacımız vatandaşımızın sağlıklı ürün tüketmesidir. Vatandaşlarımız görülen bütün eksiklikler için mutlaka zabıta müdürlüğüne gelerek durumu bildirmeleri gerekiyor." dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü