• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK KIRSALINDA TAMAMLANAN ULAŞIM AĞI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

SİVEREK KIRSALINDA TAMAMLANAN ULAŞIM AĞI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Siverek Belediyesi kırsal mahallelerde yürüttüğü yol yapım çalışmalarıyla ulaşım ağını genişletiyor.

Vatandaşların ulaşım standartlarını artırıp yazın tozdan kışın çamurdan kurtarılması talimatı veren Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Talimat üzerine ekip ve araç sayısını arttıran Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, kent kırsalının dört bir yanında çalışmalarını arttırdı.

Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların yol ve ulaşım kalitesini arttırmayı amaçlayan belediye ekipleri, uygun mevsim koşullarından faydalanarak yol ağını genişletmeyi hedefliyor.

Kırsal Hizmetler Müdürü Abdulkadir Canalır, ekiplerin mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını söyledi.

Ekip ve araç sayısının arttırıldığını aktaran Canalır, şu ifadeleri kullandı:

"Çok geniş bir kırsal alana hizmet götürmeye çalışıyoruz. Yalnızca kırsalda yaklaşık 650 yerleşim yeri var ve yaptığımız planlama ile tüm bu alanlara hizmeti adil bir şekilde vermeye gayret ediyoruz. Belediye Başkanımız Ayşe hanım özellikle hizmetin adil bir şekilde yapılması yönünde talimatı var ki bizde bu yönde hareket ediyoruz. Çok geniş bir kırsal coğrafyaya sahibiz. Her tarafa bir an yetişmemiz elbette mümkün olmuyor ancak yaptığımız planlama doğrultusunda hareket ediyoruz. Her mahalleye mutlaka gideceğiz, vatandaşlarımızdan bu konudaki ricamız bizlere sabır göstermeleridir."

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü