• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

BAŞKAN ÇAKMAK MUHTARLARIN YOĞUN KATILIMIYLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ÇAKMAK MUHTARLARIN YOĞUN KATILIMIYLA BİR ARAYA GELDİ

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak muhtar buluşmaları kapsamında muhtarlarla bir araya gelerek sorun ve talepler hakkında istişarelerde bulundu.

Özel bir düğün salonunda muhtarlarla buluşan Başkan Çakmak, belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürleri muhtarların sorun ve taleplerini dinleyerek çözümü için not aldı.

Son günlerde yaşanan su sıkıntıları ve bazı bölgelerde bulunan yol sorunlarını dile getiren muhtarlar mevcut sorunların çözümü için çalışma başlatılmasını istediler.

Muhtarlar toplantısında konuşan Başkan Çakmak şunları kaydetti. ‘’Göreve geldiğimiz günden bugüne bire bir ilgi ve alaka göstermiş olsak ta Siverek coğrafi olarak 4 bin 314 kilometrekarelik bir alana sahip en büyük şehirlerin merkez yüzölçümünün büyüklüğüne sahip bir ilçeyiz. Yerleşim alanı bizim kadar fazla olan bir il dahi yok 672 yerleşim alanına hizmet götürmek için ekiplerimizle muhtarlarımızla birlikte istişare ederek işin aciliyet durumuna göre çalışmalarımızı hizmetlerimizi halkımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımızın talepleri bizim için önemlidir muhtarlarımız bizimle halkımız arasında köprü görevi görmektedir. Ben ve ekiplerimiz gelen talepleri kısa sürede çözüme kavuşması için var gücümüzle imkânlar doğrultusunda karşılamaya çalışıyoruz’’ dedi.

-Başkan Çakmak, Su israfına dikkat çekti

Toplantıda muhtarlara mahallerinde kullanılan içme su ve sulama sularıyla ilgili su israfına dikkat çekerek vatandaşların su kullanımlarında daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Su sıkıntısının yaşanmaması adına kullanılan içme suyu ve kullanım sularının bilinçli bir şekilde tüketilmesi ve kullanılması istedi.

-Sorunların çözümü için çalışıyoruz

Başkan Çakmak, Gelen sorun ve talepleri kısa süre içerisinde çözüme kavuşması için gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Çakmak, ‘’Bildiğiniz üzere ülke olarak 6 Şubatta asrın felaketini bölgemizde yaşadık o günden bu yana elimizden geldiğince ilçemizdeki sorun ve talepleri yerine getirmekle beraber bütçemiz elverdikçe yanı başımızda yaşanan depremde komşumuz olan Adıyaman’ı da Siverek Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduk ben Siverek halkını köylüsüyle çiftçisiyle esnafıyla elinden geldiğince gece gündüz demeden depremzedeleri yalnız bırakmayarak kendine yakışanı yapmış bir ilçeyiz. Bu anlamda da herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü