• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK KIRSAL MAHALLELERİNE 15 YENİ ÇİM SAHA KAZANDIRILDI

SİVEREK KIRSAL MAHALLELERİNE 15 YENİ ÇİM SAHA KAZANDIRILDI

Siverek Belediyesi kent kırsalındaki çocuklar ve öğrenciler için büyük bir spor ve rekreatif fırsat sunuyor.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ın merkezdeki hizmetlerin kırsala da götürülmesi talimatı üzerine Plan ve Proje Müdürlüğünce hazırlanan proje hayata geçirildi.

Bir süre önce yapım çalışmalarına başlanan çim sahalar tamamlanarak kırsal mahallelerde yaşayan gençler için hizmete açıldı.

Projenin amacının genç nesli sağlıklı bir yaşam tarzına teşvik etmek ve sporu yaygınlaştırmak olduğu belirtildi.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, gençlerin sporla buluşmalarını teşvik etmek ve sağlıklı bir yaşam biçimini benimsemelerine yardımcı olmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Çakmak, "Çocuklarımız ve gençlerimiz için sağlıklı bir gelecek inşa etmek, bizim için en öncelikli görevlerden biri. Bu yeni çim sahalar, gençlerimize spor yapma imkanı sunacak ve aynı zamanda köylerimizin sosyal hayatına da katkı sağlayacak." dedi.

Hizmete açılan çim sahalar, kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar ve öğrenciler için sadece spor yapma değil, aynı zamanda bir araya gelme ve arkadaşlıklarını pekiştirme fırsatı sunacak.

Öte yandan bu sahaların yakınında yer alan okullar için de öğrencilerin beden eğitimi derslerini daha verimli bir şekilde yapmalarına olanak tanıyacak.


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü