• 0(414) 552 12 00
  • 0552 552 82 82
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Haberler

SİVEREK’TE  3. ULUSLARARASI 5. GELENEKSEL TAKORAN FESTİVALİ  BAŞLADI.

SİVEREK’TE 3. ULUSLARARASI 5. GELENEKSEL TAKORAN FESTİVALİ BAŞLADI.

Siverek Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren  Takoran kültür  ve doğa festivali çeşitli etkinliklerle başladı.

 İlçe merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan, zengin bitki örtüsünün yanı sıra kanyonu, şelalesi, değirmeni, kaya mezarları, tarihi yapıları ve eşsiz görüntüsüyle bölge halkının "saklı cennet" olarak da nitelendirdiği vadideki festivale çevre illerden yoğun katılım dikkat çekti.

Katılımcıların yerleştiği alanda ziyaretçiler kamp çadırlarını kurarakken Siverek Belediyesi Kültür Sosyal işler Müdürlüğüne bağlı sıra gecesi ekibinin müzik şöleni aile başlayan festival üç gün sürecek.

Festivalde Şabut balığı yakalama yarışması, doğa yürüyüşü, kano yarışması, uçurtma şenliği, dilek feneri uçurtma, sıra gecesi ekibi ve davul zurna eşliğinde katılımcılar doyasıya eğlendi.

Belediye Başkanı Vekili M. Akif Gülel ve Beraberinde Belediye Başkan yardımcısı, İhsan Özeyranlı, Ali Gelener ve Muzaffer Kıran ile birlikte Festival alanını gezen ve kamp kuran ziyaretçileri ziyaret etti.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan yardımcısı Ali Gelener; “ değerli katılımcılar belediyemiz tarafından düzenlenen  3. Uluslararası 5. Geleneksel Takoran festivaline hepiniz hoş geldiniz,  3 gün sürecek olan festivalde hepinize bol eğlence diliyorum Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın talimatları doğrultusunda vatandaşlarımıza her konuda yardımcı olmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Festivale katılım sağlayan ziyaretçiler Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür ettiler.


Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 552 12 00

(0414) 552 11 26

(0552) 552 82 82

© 2024 - Siverek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü